Бутер за тело - Кокос Хедера Вита

385.00ден

Создадено од необработено, девствено кокосово масло кое има повеќенаменска употреба : совршено е како масло за масажа, лосион за тело, нежен хидратантен пилинг, средство за чистење на лице и отстранувач на шминка.

Многу ефикасно е како регенератор на кожата и косата кои длабински ги потхранува. Освен неговото антибактериско дејство, совршено ја смирува надразнатата кожа. Со мала количина на кокосово масло совршено ќе ја oтстраните целата шминка од Вашето лице. Покрај се останато, кокосовото масло блокира до 20% од сончевите зраци, ја штити кожата и допринесува до добивање совршен тен. Се препорачува за третман на кожата пред и по изложување на сонце за деца, возрасни и посебно за лица кои имаат проблеми со кожата како што се егзем, псоријаза или лица кои пројавуваат алергиски реакции на хемиски состојки од козметички производи.

Погоден е за секојдневна употреба, во секоја возраст.

Нема на залиха

Пакување:
100мл

Начин на употреба:
Нанесете го по туширање. Може да се употребува секојдневно

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).