BalzamAKUT за нега на многу сува кожа склона кон атопија

840.00ден

Балзам за целни подрачја на кожа склона кон атопија

Во истиот момент  смирува јадеж, иритација и црвенило. Прикладен за употреба од првиот ден од животот.

Обезбедува интензивна обнова и заштита на целните подрачја на кожата оптеретена од атопичен дерматит. Ја обновува липидната (заштитна) бариера и го зајакнува природниот имунитет на кожата.

Балзам АКУТ има помасна текстура и не е предвиден за нега на цело тело. Тој ја смирува и штити кожата каде што ќе биде нанесен, при изразено црвенило и јадеж.

За миење на кожата Ви го препорачуваме Флуид за нега на многу сува кожа склона кон атопија, а за секојдневна нега на кожата Ви препорачуваме да користите Емулзија за нега на многу сува кожа склона кон атопија.

Во својата формула содржи внимателно одбрани состојки, како шеа путер, кокос, јаглика, сладок корен, лисичинка и карите.

Екстрактот од сладок корен е заслужен за брзото смирување на јадежот.

Балзам АКУТ има неутрален мирис. Не содржи ситетички мириси, ниту етерични масла кои би можеле дополнително да ја иритираат кожата.

Пакување: 
150мл

НЕ содржи алергени, вазелин, парафинско масло, алкохол и силикони.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).