Hranliv puter - Biovitalis

400.00ден

Путер за нега на сува и перутава кожа на телото

100% природен путер, богат со негувачки природни масла, путери и витамин Е, со романтичен цветен мирис.

Длабински ја храни, навлажнува и подмладува сувата и чувствителна кожа. Ја прави нахранета, сјајна, мека и мазна. Ја израмнува грубата и сува кожа на петите и лактите. Спречува настанување на стрии, што го прави совршен за нега на кожата за време на бременоста. Подмачкувачка и нежна текстура, брзо се впива и остава свиленкасто чувство на кожата.
Формулата е збогатена со природни состојки: масло од сладок бадем, ши путер, путер од какао, масло од памучно семе, масло од јојоба и екстракт од невен.

  • Совет за бремените жени:
    Во најубавиот период од животот на секоја жена, во бременоста, негувајте ја кожата со потполно природен Хранлив путер. Нанесувајте го секојдневно на кожата на телото, особено на деловите од телото кои се склони за појава на стрии (стомак, гради, бутови).
    Брадавиците на дојките припремете ги за нивната најважна улога која ги чека, за доење. Негувајте ги со Невен балзам во последното тромесечје од бременоста и продолжете со секојдневна употреба за време на доењето.

Нема на залиха

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Хранливиот путер нанесувајте го секојдневно по туширање, на сува кожа.

Без конзерванс.
Без глутен.
Без алкохол.

*Производот не е тестиран на животни.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).