imuno D3 4000IU DIREKT+ selen + cink + vitamin C

540.00ден

Комбинација од состојки за јак имунитет и ефикасна заштита од вируси и бактерии. Допринесува за зајакнување на имунолошкиот систем и намалување на заморот и исцрпеноста. Една кесичка содржи:

  • -4000 ИЕ ВИТАМИН Д3
  • -15 mg ЦИНК
  • -55  µg СЕЛЕН
  • -300 mg ВИТАМИН Ц

Витамините Д и Ц, како и минералите цинк и селен допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Витамин Д и цинк допринесуваат за одржување на коските и кожата, како и на функцијата на мускулите.
Витамин Д допринесува за одржување на забите.
Селен и цинк допринесуваат за одржување на здрава и нормала коса и нокти.
Витамин Ц допринесува за нормално создавање на колаген и за нормална функција на `рскавиците, непцата, кожата и забите.
Истражувањата покажуваат дека зимањето на витамин Д, кога изложеноста на сонцето е помала е од исклучителна важност за спречување на настанок на хроничен недостаток на витамин Д.
Влијание на витамин Д на клетките на респираторниот систем: Намалува воспаление, намалува ризик од акутен респираторен дистрес синдром и намалува ризик од настанок на пневмонија и инфекција.

Нема на залиха

Содржи:
30 кесички во прав

Начин на употреба: 
Во доза од една кесичка на ден

Начин на чување:
Да се чува на температури од 25°C на суво месо заштитено од светло, во добро затворена кутија.

Напомена:
Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаните дневни дози да не се прекорачуваат. Додатоците во исхраната не се надоместок или замена на врамнотежената исхрана. Врамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни за здравјето.

 

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).