Neven balzam - Biovitalis

360.00ден

Исклучително богат универзален балзам за олеснување на различни проблеми со кожата
100% природен балзам, во кој висок удел имаат екстрактот од невен и камилица и етерично масло од природна лаванда

Благотворно ги олеснува проблемите со црвена и чувствителна кожа. Ја омекнува и штити сувата, рапава и испукана кожа. Поттикнува регенерација и ја смирува надразнетата кожа по депилација или бричење. Се препорачува и за нега и заштита на брадавиците во текот на доењето.

Невен балзам содржи екстракт од невен и камилица добиени со CO2 екстракција, со што се сочувани нивните најдрагоцени есенции. Формулата е збогатена дополнително со шеа путер и екстракт од бадем.

Содржи 0% парабен, вазелин и ситетички состојки

Нема на залиха

Пакување:
100мл

Упатство за употреба:
Нанесете од балзамот во тенок слој на кожата, повеќе пати во текот на денот.
Може да се користи и кај деца и возрасни, без ограничувања. Може да се користи и за масажа, нега и заштита на брадавици.
*При употреба на балзамот во доенечкиот период, пред доење, доволно е нежно да ја избришите брадавицата, без претходно измивање.

Не содржи систетички мириси, само исклучително свежо етерично масло од вистинска лаванда.
Без глутен
Без алкохол
Производот не е тестиран на животни

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).