Пилинг за тело - Еднорог

Original price was: 420.00ден.Current price is: 360.00ден.

Посебно прилагоден за тинејџери склони кон акни. Во својот состав содржи морска сол со која по механички пат се отстрануваат мртвите клетки од површинскиот слој на кожата, се елиминираат токсините и нечистотијата со што се зајакнува одбрамбениот механизам на кожата од надворешните штетни дејствија. Ши путерот ја прави младата кожа мека и мазна на допир, а во исто време заедно со маслото од сончоглед и природниот ланолин ја штити од сушење.
Пилингот за тело е збогатен со ароматично масло од цвет од лаванда, кое има релаксирачки ефект на кожата и ослободува од стрес.

Нема на залиха

Начин на употреба:
3-4 пати неделно, нанесете од пилингот со благи кружни движења по целото тело. По лесната масажа, пилингот може да се измие од кожата. По негова употреба не е потребно дополнително користење на лосиони и млеко за тело.

Напомена: Само за надворешна употреба. Да се чува на темно и ладно место.

Нето тежина: 200ml

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).