Balzam za peti i stapala

420.00ден

Балзам за пети и стапала

За суви, груби и испукани пети и стопала

Обновувачкиот балзам за пети и стапала ја омекнува, освежува и заштитува кожата на стапалата, правејќи ја мека и негувана.

Одлична комбинација од дури 10% хранлив и негувачки шеа путер и 10% хидратантна уреа ја омекнува сувата и груба кожа на стапалата и го забрзува обновувањето на испуканата кожа. Високата содржина на маслото од таману е исклучително корисна во случај на непријатни рагади (пукнатини) на петиците.

  • Мелемот е погоден и за нега на стапала кај дијабетес и псоријаза.

Органските есенцијални масла од нане и лимон се одговорни за освежувачкиот и прочистувачкиот мирис на балзамот.

  • 100% од состојките ги задоволуваат стандардите на природната козметика
  • 0% вазелин, парафинско масло и силикон

Нема на залиха

  • Содржи 10% уреа и 10% шеа путер.
  • Мелемот брзо се апсорбира во кожата и не ја остава масна и лизгава.
  • Без глутен.
  • Без алкохол.
  • Производот не е тестиран на животни.

Начин на употреба:
Нанесете обилно на сува и груба кожа на стапалата и петите.

Можеби ќе Ви се допадне и…

Нема на залиха
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).