Тоник за проблематична и масна кожа Хедера Вита

240.00ден

ЗА МАСНА, КОМБИНИРАНА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

Anti Spots тоникот претставува потполно природна формула наменета за чистење на кожата која претерано се масти и е склона кон појава на акни. Тоникот содржи одбрани состојки кои помаѓаат во заштита од несовршености: екстракт од кора од приморски бор кој ја штити кожата од слободните радикали, цинк и екстракт од кора од даб кои допринесуваат за намалување на претераното мастење на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува формирањето на митесери и флеки. Алантоинот делува смирувачки на кожата, а благодарејќи на омекнувачките особини на маслото од памук и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење.

Активните состојки на тоникот длабинско ги прочистуваат порите, го отрануваат вишокот себум и го регулираат неговото лачење со отстранување на мртвите клетки, ја дезинфицираат кожата и ја прават хидрирана и мека, а притоа ги смируваат и сушат акните и бубулиците.

За сите производи од оваа колекција прочитајте повеќе на: ЛИНК

Пакување: 
150мл

Начин на употреба:
Да се натопи туфер и со кружни движења да се исчистат нечистотиите од лицето, вратот и деколтето.
Постапката е препорачливо да се повторува наутро и навечер.
По употреба на тоникот, нанесете заштитен крем

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).