Volshebno letno maslo, SPF15 UVA+UVB

860.00ден

Гламурозно суво масло за сончање и долготраен бронзен тен

Морковот и егзотичното овошје на тропската палма – бурити, се богат извор на бета каротен, кој ја штити кожата при сончање и го забрзува нејзиното потемнување

Луксузно суво масло кое брзо се апсорбира за долготраен бронзен тен и заводлив сјај на кожата. Брзо постигнете божествен летен изглед додека ја заштитувате вашата кожа од фотостареење. Маслото ја штити кожата од УВА и УВБ зрачење, обезбедувајќи безгрижно уживање на сонце. Скапоцените ботанички масла ја регенерираат кожата и ја враќаат нејзината изгубена влажност. Гламурозното масло, нежно за кожата, гарантира заводлив и блескав тен. Сувото масло не остава непријатна масна трага на кожата, веднаш се апсорбира и ја остава кожата мека и мазна. Егзотичниот мирис на тропски кокос ги буди сите сетила создавајќи летно расположение.

Избраните УВ филтри се безбедни за кожата и и обезбедуваат заштита од УВА и УВБ, SPF15.

Егзотичен мирис на тропски кокос

Златен кремГРАТИС ЗЛАТЕН КРЕМ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ТЕНОТ

Пакување:
150ml

  • SPF15 / UVA + UVB заштита
  • За лице и тело за сите типови на кожа
  • Без конзерванси
  • Брзо се впива и не остава масни трагови
  • Водоотпорно
  • Без глутен
  • Без алкохол
  • Производот не е тестиран на животни

Бонус совет: За побрз и интензивен ефект на потемнување, пред изложување на сонце направете благ пилинг на целото тело. На тој начин ќе ги отстраните мртвите клетки на кожата, па апсорпцијата на летното масло ќе биде поефикасна, а ефектот на потемнување поизразен.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).