Анти-акне сапун Хедера Вита

180.00ден

Антибактериски сапун

Исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на екстремно масна кожа склона кон акни. Збогатен со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво кои помагаат во длабинско чистење на затворени пори, отстранување на вишокот себум и намалување на појавата на митесери.
Подлогата од билни масла во кои преовладува ши путер, масло од кокос, бадем и рицинус, збогатена со козјо млеко, прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

Опис

Пакување:
80г

Начин на употреба:
На влажна кожа втријте го сапунот и исплакнете со млака вода.