Акција!

Anti-OX крем за лице со хијалуронска киселина и витамин Ц

600.00ден

ANTI-OX претставува луксузен anti-age крем формулиран со посебно одбрани состојки за ублажување на знаците на стареење. Збогатена е со стабилен облик на витамин Ц, кој е познат по својот антиоксидативен ефект и ублажување на хиперпигментациите.
Кремот ја штити кожата од негативните дејства на надворешната средина, а благодарејќи на природната хијалуронска киселина која ја содржи во својата структура, ја задржува хидратацијата на кожата, го освежува лицето и му дава прекрасен изглед.
Истовремено со употреба на овој крем, појавата на фини линии и длабоки бори се намалува. Исто така кремот содржи масло од малина и УВ филтри (СПФ15) кои обезбедуваат заштитa на кожата од штетните УВ зраци и допринесуваат убавина и изедначување на тенот на кожата.

Опис

Пакување:
30мл

Начин на употреба:
На претходно исчистено лице нанесете од кремот во тенок слој.

Можеби ќе Ви се допадне и…