Акција!

ANTI-OX серум со витамин Ц и хијалурон за околу очи

420.00ден

Концентриран серум со лесна текстура формулиран за борба против првите знаци на стареење под или околу очите.
Овој луксузен серум со високи перформанси е збогатен со витамин Ц, хијалуронска киселина и Аргирелин® пептид кои заедно целат кон фините линии, бори и оштетувања настанати од УВ зрачењата, оставајќи нежна кожа освежена, затегната и подмадена кожа под/околу очите.

Опис

Пакување:
5мл

Начин на употреба:
Лесно масирање со ваљакот под очите, околу орбиталните коски и на капакот. Нанесете од серумот два пати дневно, наутро и навечер.

Напомена:
Само за надворешна употреба. Да се избегнува директен контак со очите.

Можеби ќе Ви се допадне и…