Imuno BC PLUS

960.00ден

Додаток во исхраната

Imuno BC PLUS капсула содржи високопрочистен бета-(1,3/1,6)-Д-глукан изолиран од клеточниот ѕид на квасецот (Saccharomyces cerevisiae), витамин Ц, цинк, коензим Q10 и екстракт од корен од женшен.

Витамин Ц и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Витамин Ц има улога во намалување на заморот и исцрпеноста.

Цинкот допринесува за одржување на нормалната функција на коските, косата, ноктите, кожата и видот.

Опис

Пакување:
30 капсули

Начин на употреба:
1 до 2 капсули на ден, половина час пред или два часа после јадење.

Можеби ќе Ви се допадне и…