Хранлив дневен крем со сончогледово масло

360.00ден

Сончогледовото масло изобилува со витамин Е, познат антиоксиданс кој го подобрува изгледот на кожата, ги неутрализира слободните радикали и штити од негативното делување на УВ зраците кое доведува до предвремено стареење на кожата.
Со редовна употреба на овој крем кожата станува мека, сјајна и негувана, додека појавана на ситни линии и бори се намалува.
Сончогледовото масло не е комедогено и одговара на секој тип на кожа, па кожата е идеална за секојдневна употреба и нега на сува и дехидрирана кожа.
Се препорачува за смирување и нега на кожа и после сончање.

Опис

Начин на употреба:
Со лесни движења нанесете на цело лице, врат и деколте.

Нето тежина:
50мл