Анти-спотс маска за лице Хедера Вита

410.00ден

Маска за лице наменета за чистење и нега на кожа склона кон акни.

Многу фина, кремаста текстура која лесно се нанесува на кожата. Во основата на маската е белата глина која го извлекува вишокот на себум и нечистотија од порите, додека билните масла одржуваат влажност на кожата и ја штитат од сушење.

Билното масло од арган, богато со есенцијални масни киселини и јогурт полн со витамини, минерали и протеини исклучително се нежни кон кожата и и пружат посебна нега.

Алантоинот, кој е дел од формулата на оваа маска делува смирувачки на кожата, додека хијалуронската киселина допринесува за нејзина хидратација.

По примена на маската кожата е чиста, мека и мазна.

Опис

Пакување:
90мл

Начин на употреба:
На претходно исчистена и сува кожа нанесете подебел слој од маската, избегнувајќи го пределот околу очите и усните.
Распоредете ја рамномерно и оставете ја да делува 15-20 минути, по што темелно измијте го лицето со вода.
Може да се користе 2-3 пати неделно.