Морсус гел за релаксација со хијалуронска киселина и гавез

420.00ден

Со освежителен мирис од билки посебно е формулиран за масажа, брзо и долготрајно олеснување и отстранување на болката.
Содржи екстракт од лист од гавез кој заедно со екстракт од костен, ајдучка трева и еукалиптус делува на смирување на мускулите, лигаментите и зглобовите.
Хијалуронската киселина го зголемува ефектот на задршка на водата во површинскиот слој на кожата, оставајќи ја мека и мазна.

Опис

Пакување:
250мл

Начин на употреба:
Нанесете од гелот на саканото месо и со лесни, кружни движења во траење од 10-15 минути масирајте ја кожата, наутро, напладне и навечер пред спиење.

Напомена:
После секоја употреба на гелот измиете ги рацете. Да не се нанесува на рани, опекотини или било какви оштетувања на кожата. Да се избегнува гелот да дојде во контакт со слузницата на очите, носот, устата и гениталиите. Местото на кое е нанесен гелот не треба дополнително да го загревате (со термофор, електрични покривачи и слично) или да се сончате. Да се чува надвор од дофат на деца.

 

Можеби ќе Ви се допадне и…