Природен сапун со додаток од козјо млеко – Жалфија

84.00ден

Соодветен е за проблематична масна кожа. Ароматичните масла имаат антисептички својства, додека жалфијата е особено ефикасна во борбата против бактериите и проблем како што се прекумерното потење, инфекција на кожата, намалување на лузни и изгореници. Делува антивоспалително и антибактериски при проблем со кожата и алергии.

Категорија: Тагови: ,

Опис

Пакување:
65г

Можеби ќе Ви се допадне и…