Анти-акне серум Хедера Вита

360.00ден

За масна и кожа склона кон акни

Концентриран серум заснован на активен принцип добиен од смола од приморски бор. Стимулира биосинтеза и регенеративни процеси на кожата и ткивата. Намалува воспалување и стимулира природна одбрана на кожата.
Синергиското делување на оваа состојка, витамин Б, екстрактот од алое, маслото од чајно дрво и други драгоцени состојки кои се наоѓаат во составот на овој серум даваат исклучително ефективен третман на акните.
Билни активни состојки: Смола од приморски бор, природна хијалуронска киселина, ароматично масло од чајно дрво, витамин Ф, алантоин, ментол и биолошки конзерванс.

Првите резултати се видливи за неколку денови*, а најдобар ефект се постигнува со континуирана употреба и во комбинација со останатите производи од оваа колекција, за кои можете да погледнете на следниот ЛИНК.

*Потврдено од корисниците

Опис

Пакување:
30мл

Начин на употреба:
Во мала количина се нанесува наутро и навечер на претходно исчистено лице, рамена, деколте и грб.
Направете нежна масажа и оставете го да делува.