Шампон со арганово масло

240.00ден

Благ шампон со арганово масло се препорачува за секојдневно миење на косата. Посебно е победен за опоравување и трансформација на исклучително оштетена и хемиски третирана, посебно обелувана коса. Комбинација од арганово масло со други билни масла и екстракти овозможува овој шампон нежно да ја чисти косата и да ја направи мазна, сјајна и убава. Маслото од арган е посебно погодно за нега и заштита на сува коса, која ќе ја направи жива и сјајна. Обезбедува нега која е неспоредлива со било кое друго масло. Исклучително е богато со витамин Е, повеќенаменски корисно за нега на косата. Спречува губиток на влага од косата, ја негува, оживува и зацврснува. Ја штити косата од топлина и влага, правејќи ја свиленкаста и неодоливо мека и нежна на допир. Благодарејќи на нежните билни состојки идеален е за секојдневна употреба.

Опис

Начин на употреба:
Нанесете од шампонот на мокра коса, масирајте ја нежно кожата на главата и косата, по што исперете темелно со млака вода.

Напомена:
Само за надворешна употреба. Да се чува на темно и ладно место.

Нето тежина: 200ml