skinage COLLAGEN ELEGANCE

1,440.00ден

Содржи 10.000 mg хиролизиран колаген, 2.000 mg  MСM,  екстракт од зелен чај, коензим Q10, 100 mg хијалуронска киселина, 100 mg витамин Ц, витамини Б – комплекс и цинк.

  • Го надополнуваат изгубениот колаген, го потикнуваат создавањето на природен колаген и успешно ги намалуваат борите
  • Хидрира, ја храни кожата одвнатре, ја враќа еластичност и го поправа тонусот на кожата со што го намалува настанувањето на темно дамки.
  • Спречува воспаленија и намалува појава на акни, розацеа и црвенило на кожата
  • Има детоксициски ефект и поттикнува излачување штетните состојки од организмот
  • Поттикнува раст и црстина на косата и ноктите
  • Обезбедува енергија и подобро искористување на нутритиентите

Клинички е докажано дека употребата на 10g (10000mg) Naticol (хидролизиран морски колаген) во тек на 6 недели ја намалува појавата на бори и ја подобрува еластичноста на кожата.
skiage COLLAGEN ELLEGANCE е формула која со својот богат состав обезбедува брза обнова на кожата, ги штити клетките од оксидативен стрес, намалува бори, ревитализира и хидрира, ја зголемува енергијата и го враќа младиот изглед.
Течниот облик на колагенот обезбедува брза апсорпција и поголема искористеност, што долгорочно допринесува за убавина на Вашата кожа, коса и нокти.

БЕЗ ШЕЌЕР
БЕЗ ГЛУТЕН

Опис

Пакување:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
Дневната доза се прилагодува според потребите на кожата – зависно од степеност на дехидрација, замор и потреба за надополнување на колагенот. Затоа, препорачана дневна доза е од 25 -50 ml, еднаш дневно.