Вода од рози

300.00ден

Традиционално добиена, се користи за нежно и длабинско чистење, нега и тонирање на кожата. Богатата формула на водата од рози, благодарејќи на антиоксидантите во својот состав овозможува обновување на кожата и одлична хидратација.

Се препорачува за нега на сите типови на кожа, а е посебно погодна за нега на чувствителна кожа.

Дејство:

  • Одржува виталност
  • Тонира и освежува
  • Потхранува и регенерира
  • Ги намалува проширените пори

Опис

Пакување:
100мл

Состав/INCI:
Rose damascene (Rose) Flower Water

Начин на употреба:
Напрскајте на лицето со оддалеченост од 15цм, а потоа почекајте неколку минути.