Imuno ROYAL JELLY 1500

1,080.00ден 918.00ден

Течен додаток во исхраната со матичен млеч(1500mg), витамини Ц(80mg) и Д(200 И.Е), цинк(10mg) и селен(55µg)

Го зајакнува имунитетот, ја зголемува енергијата и отпорноста на организмот на инфекции.
Има докажано антибактериско, противвоспалително и антивирусно дејство, успешно делува кај проблеми со дишните патишта и го зајакнува тонусот и отпорноста на кожата.

Матичниот млеч претставува врв на природната биосинтеза, како резултат на комбинацијата на супстанци кои единствено се наоѓаат само во неговиот состав. Матичниот млеч содржи разни витамини, како што се: Вит. А,Ц,Д и Е, како и високи концентрации на витамини Б5 и Б6, ензими, минерали, 18 видови аминокиселини и многу други супстанци кои создаваат бариера при размножување на вирусите и бактериите, со што го бранат организмот од истите.

Нема на залиха

Пакување: 
16 ампули x 25мл

Упатство за употреба:
Возрасни – Една ампула дневно (25мл). Да се протресе пред употреба.
По подолго стоење, може да се формира талог кој не влијае на квалитетот на производот.

Начин на чување:
На температура до 25 °C, на суво место.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).