Imuno Beta Glukan YASENKA 500

1,200.00ден1,900.00ден

Imuno BC 500 содржи високопрочистен Бета (1,3/1,6)-Д Глукан 500мг, изолиран од клеточните ѕидови на квасец (Saccharomyces cerevisiae), тој е единствениот што има имуностимулаторно дејство. Во овој производ е додаден и витамин Ц во 100% препорачана доза за дневен внес на овој витамин – 80мг. Витамин Ц допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем и го намалува заморот и исцрпеноста.

Бета глуканот е ефикасен кај вирусни, бактериски и габични инфекции, за спречување на инфекции по операција. Бета глуканот исто така се користи и за хроничен замор, дијабетес, зрачење и хемотерапија, тумори. Бета глукан дејствува како имуномодулатор, т.е. го активира имунитетот, но никогаш не го стимулира. Покрај неговиот корисен ефект врз имунитетот, бета глуканот придонесува и за одржување на нормалното ниво на холестерол во крвта.

Една Imuno BC 500 капсула содржи: Бета (1,3/1,6)-Д Глукан – 500 мг (100% ПДВ*) и витамин Ц – 80мг (100% ПДВ*)
*ПДВ (препорачан дневен внес)

 • 30 капсули
 • 60 капсули
Јасно
 • АКЦИЈА Beta glukan Yasenka 60 капсули, најдобро до: крај на 05.2024 – гратис производ Zinc 15mg
 • НАЧИН НА УПОТРЕБА:
  Се зема една капсула на ден со чаша вода, половина час пред јадење или два часа после јадење.
  *При зголемени потреби се зема двојна доза. Се препорачува употреба од минимум два до три месеци.
  Пакување: 30 капсули / 60 капсули
 • СОСТОЈКИ НА Beta glukan
  Beta-(1,3/1,6)-D-glukan; L-аскорбинска киселина;
 • НАЧИН НА ЧУВАЊЕ:
  На температува до 25 °C, во добро затворено шишенце;

НАПОМЕНА
Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место. Додатокот во исхраната не е надоместок или замена на врамотежената исхрана. Врамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се важни за здравјето

Пакување

,

Можеби ќе Ви се допадне и…

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).