Kalcij PLUS eff.

145.00ден

Калциумот е потребен за одржување нормални коски и заби.
Секоја шумлива таблета содржи калциум 500 mg, (од кои 200 mg во форма на цитрат и 300 mg во форма на карбонат), -Витамин Ц (250 mg) и витамин Д3 (5 μg/200IU).

-Калциумот и витаминот Д придонесуваат за нормална функција на мускулите, коските и забите.
-Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за нормално производство на колаген потребен за нормална функција на коските, ‘рскавицата, непцата, забите, кожата и крвните садови.

-Со вкус на лимон
-БЕЗ ШЕЌЕР
-БЕЗ ГЛУТЕН
-БЕЗ ЛАКТОЗА

Најдобро до: 01.2024

Нема на залиха

 • Пакување:
  20 шумливи таблети
 • Начин на употреба:
  Една шумлива таблета на ден, се раствора во чаша вода
 • НАПОМЕНА
  Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.
 • УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ
  Да се ​​чува на температура до 25°C на суво место заштитено од светлина, во добро затворен сад.
 • Содржи:
  500 mg калциум (200 mg во форма на цитрат и 300 mg во форма на карбонат)
  Витамин Ц (250 mg) и
  витамин Д3 (5 μg/200IU)
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).