GaleVita Cink+Selen+D3, 100tbl.

420.00ден

Комбинацијата од цинк, селен и Д3 ефикасно влијае на целокупното здравје на човековиот организам.
Витамин D3, Селен и Цинк се најпрепорачаните витамини и минерали со докажано дејство во полза на заштита на организмот од инфекции, како и негово „оружје“ во борба на веќе настанатата инфекција.
Придобивки од користење на овој производ, комбинација од три активни состојки:

 • Го намалуваат ризикот од грип и други респираторни и вирусни заболувања
 • Го подобруваат имунитетот и отпорноста на телото кон инфекции
 • Помагаат при први симптоми на настинка и грип
 • Допринесуваат за побрзо закрепнување на телото при заболување
 • Ги зајакнуваат коските и го намалуваат ризикот од развој на остеопороза
 • Имаат корисен ефект врз кардиоваскуларниот систем
 • Ги штитат клетките од дејството на слободните радикали
 • Помагаат при оштетување на црниот дроб и проблеми со тироидната жлезда
 • Ја подобруваат работата на нервниот систем и когнитивната функција
 • Подобрување на состојбата на крвните садови и мускулната функција
 • Имаат корисен ефект врз зглобовите, кожата, коските и забите

Една таблета содржи: 15 mg ЦИНК, 55 μg СЕЛЕН и 400 ИЕ Д3

Содржи:
100 таблети

Начин на употреба: 
Во доза од една таблета на ден

Начин на чување:
Да се чува на температури од 25°C на суво месо заштитено од светло, во добро затворена кутија.

Напомена:
Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаните дневни дози да не се прекорачуваат. Додатоците во исхраната не се надоместок или замена на врамнотежената исхрана.
Врамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни за здравјето.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).