Beta Glukan сируп

660.00ден

  • Вирусите и бактериите напаѓаат. Биди здрав и јак, како суперјунак!
  • Бета глукан е течен додаток во исхраната со бета глукан, цинк и витамин Ц, идеален за имунитет кај деца и возрасни.

Завршено клиничко испитување за Бета Глукан сируп во Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле

Содржи високопрочистен природен бета-(1,3/1,6)-Д-глукан, добиен од квасец. Се работи за состојки кои веќе со децении интензивно се испитуваат. Повеќе клинички студии докажаа за неговото силно позитивно делување на имунолошкиот систем.
Витамин Ц и цинкот допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.
Бета глукан може да го земаат деца од една година, па нагоре. Се препорачува превентивна употреба, како и употреба за времетраење на инфекцијата и после болеста за побрзо опоравување на исцрпениот организам. Дозволена е континуирана употреба во тек на целата година, при што се постигнуваат неверојатни резултати.

Не содржи додатни ароми. Сокот од јаболко и етеричното масло од портокал го даваат овошниот вкус кој децата го обожуваат.

  • Beta glukan сируп
  • Практична примена – еднаш дневно, во било која доба од денот со помош на веќе обележан дозер кој е вклучен во производот.
  • Дозволена континуирана употреба, нема потреба од пауза за време на употребата.
    Не содржи глутен, шеќери, додадени бои и арома.
    Содржи засладувач сорбитол.

Пакување:
150мл

Составот и дозирањето се прикажани на сликите.

Можеби ќе Ви се допадне и…

+
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page Quick View
1,200.00ден1,900.00ден
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).