Svilenkast krem protiv strii BIOVITALIS

960.00ден 672.00ден

Ја одржава кожата еластична и спречува појава на стрии за време на бременоста и доењето.

Формулата е во целост прилагодена за чувствителната кожа на бремите жени и доилките.

Свиленкастиот крем против стрии е наменет за секојдневна употреба на кожа која поради бременост или доење е изложена на нагло истегнувањае и склона кон стрии. Богат со природни активни состојки, овој крем ја одржува кожата еластична и хидрирана и го спречува создавањето на несакани стрии. Формулата е целосно прилагодена на чувствителната кожа на трудници и доилки, обезбедувајќи и ја потребната нега, притоа не предизвикувајќи масен или леплив траг. Со нежен мирис, за најубавите моментни на љубов и поврзување.

Како овој производ делува на стриите?

Поради нагло истегнување на кожата за време на бременост и доење, често доаѓа до оштетување на сврзното ткиво кое на кожата се манифестира во вид на потенки и подебели линии. Овие линии се нарекуваат стрии. На почетокот се розови, а со тек на времето избледуваат. За да се спречи оштетување на сврзното ткиво и појава на стрии, кожата треба да се одржува еластична и хидрирана. Свиленкастиот крем за стрии содржи ладно цедени масла и билни масла (мацерати) кои ја зголемуваат еластичноста и тонусот на кожата, спречувајќи создавање на стрии.

100% од состојките одговараат на стандардите за природна козметика O% парабени, силикони и парафинско масл

На залиха

Најдобро до: Крај на 06.2024

Пакување: 
150мл

Упатство за употреба:
Нежно нанесете на чиста и сува кожа, на делови од телото подложни на стрии (стомак, задник, бутови, колкови, гради). За секојдневна нега, наутро и навечер. Се препорачува да се користи од почетокот на бременоста, како и за време на доењето.

  • Кремот може да го користат трудници и доилки.
  • Формулата што брзо се апсорбира е погодна за сите типови кожа.
  • Лесно се нанесува, брзо се впива и не остава мрсни остатоци.
  • Без парабени.
  • Без глутен.
  • Без алкохол.
  • Без состојки од животинско потекло. (Vegan-friendly)
  • Производот не е тестиран на животни. (Cruelty-free)

СИТЕ СОСТОЈКИ: aqua, prunus amygdalus dulcis oil (масло од сладок бадем), gossypium herbaceum ѕeed oil (масло од памук), glycerin, dicaprylyl carbonate, aloe barbadensis leaf juice (сок од алое вера), pо tassium sorbate, sodiumbenzoate, simmondsia chinensis seed oil (масло од јојоба), butyrospermum p arkii butter (шеа путер), glyceryl stearate SE, boron nitride, sodium hyaluronate (хијалурон), soluble collagen (колаген), sodiumpolyacrylate, sodium stearoyl glutamate, tocopherol (витамин Е), benzyl al cohol, dehydroacetic acid,parfum, linalool

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).