Krem za koža so mozolchinja (Anti pimple cream)

1,200.00ден

За ефикасна нега на проблематична кожа со митесери и мозолчиња – За прочистена кожа, мека на допир

Резултати од редовна употреба: намалени пори, здрава и смирена кожа, без МАСЕН СЈАЈ.

Biovitalis-MICELARANA_biljke_webСо секој купен крем добивате 100ml Двофазна мицеларна вода во вредност од 300 МКД БЕСПЛАТНО!

Четирикратното насочено дејство го прави овој крем ефикасен за нега на проблематична кожа. Кремот е наменет за мрсна кожа со митесери и мозолчиња. Ја прочистува кожата и ја враќа нејзината оштетена рамнотежа. Без парабени, ретиноиди и комедогени состојки. Комплекс од дури 9 состојки од природата за да ги победите митесерите и мозолчињата: масло од јојоба и црн ким, сок од алое вера, екстракти од врба и невен, витамин Е, лаванда, чајно дрво и есенцијални масла.

0% парабени, ретиноиди и комедогени состојки.

ПАКУВАЊЕ:
40ml

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБА:
Најдобар ефект се постигнува со редовно нанесување на кремот наутро и навечер, на чиста и сува кожа. Кремот има лесна, хидратантна текстура, што ја прави соодветна основа за секојдневна шминка.

ЗАБЕЛЕШКИ И УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:
Да се ​​чува на температура до 25 °C на суво место.

СОВЕТ:
Правилното чистење на кожата на лицето е неопходно токму во случај на проблематична кожа. Пред нанесувањето на кремот, потребно е да се отстранат вишокот маснотии и нечистотии од кожата. Потребно е да се внимава при изборот на соодветно средство за чистење. Алкохолот во никој случај не е пожелна состојка во соодветно средство за чистење, ниту пак агресивните состојки кои дополнително ја сушат и иритираат кожата. Двофазната мицеларна вода ја чисти кожата темелно, но нежно. Благодарение на присутната маслена фаза, кожата останува нахранета и хидрирана по чистењето. Бифазната мицеларна вода има некомедогена формула, што е особено важно во случај на проблематична кожа склона кон мозолчиња.

Tекстурата на кремот е хидратантна и лесна и погодна за сите типови кожа.
Кремот лесно се нанесува, брзо се впива и не остава мастни остатоци.
Некомедогена формулација.

Не содржи синтетички мириси, туку само природни освежителни есенцијални масла од лаванда, лицеа и чајно дрво.
0% ретиноид
Содржи еколошки конзерванс кој е нежен за кожата и обезбедува стабилност и квалитет на кремот.
Кремот е спакуван во шише без воздух за да остане свеж што е можно подолго.

Без глутен.
Без алкохол.
Без состојки од животинско потекло.
Производот не е тестиран на животни.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).