Magichen puter, SPF 15

900.00ден

Поттикнува природно потемнување на кожата за време на изложување на сонце и обезбедува долготраен бронзен тен!

Ја заштитува кожата од штетното УВА и УВБ зрачење (SPF 15), обезбедувајќи безгрижно уживање на сонце.

Магичниот путер е богат со бета-каротен добиен од екстракт од морков. Добро познат по тоа што го забрзува потемнувањето на кожата при сончање, но и ја штити кожата од УВ зрачење. Скапоцените хранливи масла од маслинки и авокадо ја регенерираат и негуваат уморната и сува кожа, правејќи ја сјајна, мека и нежна.

  • Неодолив мирис на кокос кој Ве издвојува од останатите.

Златен кремГРАТИС ЗЛАТЕН КРЕМ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ТЕНОТ

Нема на залиха

Пакување:
Магичниот путер е спакуван во алуминиумски сад со волумен од 150мл, што е доволно за дваесетина дена сончање.
*За разлика од џемовите за потемнување, магичниот путер не е леплив и не остава обоени траги.

Погоден е и за нанесување на лице.

  • Не содржи конзерванс.
  • Без глутен.
  • Без алкохол.
  • Не е тестиран на животни.
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).