skinage COLLAGEN ADVANCED 5000

1,080.00ден

Запрете во времето со течниот додаток во исхраната Skinage COLLAGEN ADVANCED 5000

Содржи хидролизиран колаген, хијалуронска киселина, ресвератрол и витамин Ц.

Комбинацијата од колаген, хијалурон и ресвератрол ја храни кожата одвнатре, а витамин Ц допринесува за нормално создавање на колагенот за нормална функција на кожата и допринесува во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Со процесот на стареење, се намалува способноста на телото да произведува колаген и хијалуронска киселина, што доведува до намалување на еластичност на кожата, што резултира до појава на брчки. Со текот на стареењето колагенските влакна почнуваат да се раздвојуваат, а меѓупросторите исполнети со хијалуронска киселина се намалуваат и празнат.

Со употреба на skinage COLLAGEN ADVANCED се обезбедува додатно внесување на колаген и хијалуронска киселина во телото. Клинички е докажано дека внес на 5g Натикол хидролизиран морски колаген во тек на осум недели се намалува појавата на бори и се подобрува затегнатоста на кожата.

Течниот облик на колаген обезбедува брзa апсорпција и поголемо искористување, што на долгорочен план допринесува за убавина на Вашата кожа.

– Ги зацврснува ноктите
– Го забавува процесот на стареење
– Ги измазнува брчките
– Ја одржува еластичноста на кожата
– Длабински ја хидрира кожата
– Ја регенерира кожата
– Го намалува целулитот
– Ги штити и регенерира зглобовите

На залиха

Во 50мл содржи:

Пакување:

500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
50мл дневно

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).