Природен мелем за регенерација

600.00ден

Формула за стрии со билни масла и екстракти, витамин Е и алантоин, мелемот за негувана, мазна и затегната кожа е специјално дизајниран со висококонцентрирани масни масла, нежен кон кожата, брзо се впива и на површината создава филм – заштитна бариера која спречува прекумерен губиток на влажноста, а истовремено не ја замастува
облеката. Неговиот висококвалитетен состав претставува совршена комбинација, погодна за секојдневна заштита на кожата, посебно наменет за сува и кожа со стрии.

Мелем за мазна, нежна и затегната кожа:

  • Видно ја измазнува кожата, ја затегнува и ја чини еластична.
  • Jа намалува големината на постоечките стрии
  • Ја штити кожата од надворешни штетни делувања и намалува создавање на нови стрии.
  • На површината на кожата формира заштитна бариера, која спречува прекумерен губиток на влажноста
  • Алантоинот ја смирува кожата, а витамин Е ја штити од слободните радикали.

Се препорачува за секојдневна употреба за нега на лице и тело, за сите типови на кожата.
Производот може да го користат и бремени жени, доилки и деца.

Пакување:
200мл

Без парабени
Без вештачки бои и мириси
Без минерални масла

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).