OMNIflex FLEXVITAL течен колаген Yasenka

1,440.00ден

Леснотија во движењето
За здрави и цврсти коски и зглобови

Течен додаток во исхраната кој содржи комбинација од внимателно избрани активни состојки: колаген, глукозамин, хондроитин и хијалуронска киселина. Сите овие активни состојки се природно присутни во човековото тело и имаат важна улога во градбата и заштитата на сврзното ткиво.
Колагенот и хијалуронот се присутни во човечкото тело. Колагенот е најзастапениот протеин во телото. Tој има клучна улога за еластичност и издржливост на сврзното ткиво како што се ‘рскавицата, коските, тетивите и лигаментите.
Со текот на времето, ‘рскавицата се оштетува поради процесот стареење и постојано движење. Како резултат на тоа, тетивите и лигаментите се истегнуваат, а коските одат едни преку други, предизвикувајќи болка. Затоа е тука дополнителниот внес на колаген, кој обезбедува поддршка за раст и поправка на ткивото на ‘рскавицата. Истовремено помага за ублажување на воспаленија и болки во зглобовите.
Колагенот ги подмачкува ослабените зглобови. Тој е клучна активна состојка за обезбедување удобност, флексибилност и подвижност. Колагенот е особено корисен ако чувствувате непријатност и болка, или страдате од артритис.
Делување на останатите состојки од производот:
Глукозамин – Ги враќа и ги храни клетките на ‘рскавицата и другите видови на сврзни ткива на мускулно-скелетниот систем, има корисен ефект врз состојбата на ноктите, косата, ги зајакнува влакната на срцевиот мускул.
Хондроитин – Ги обновува клетките на течноста во заедничката капсула, ја подобрува апсорпцијата на сврзните ткива со одржување на рамнотежата на водата, тој е природен лубрикант за коските, спречувајќи нивно триење.

Покрај ова, OMNIflex исто така содржи и витамин Ц и манган кој допринесуваат за нормално создавање на сврзното ткиво и во одржувањето на нормалната функција на коските и нормално создавање на колаген за нормална функција на `рскавиците

Допринесува за подобрување на здравјето на зглобниот систем. Особено се препорачува при ревматски болести како остеоартрит, кај жени во менопауза како превентива од остеопороза, при сите состојби кај кои дошло до оштетување на ‘рскавиците и кај спортски повреди.
Со негова континуирана употреба се намалува болката и се олеснува и подобрување движењето.

Нема на залиха

Omniflex flexvital – течен колаген

Во 25мл содржи:
omniflex

 

Пакување:
500мл
Пакувањето од Omniflex flexvital содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот.

  • Упатство за употреба:
    25 мл еднаш дневно.

Можеби ќе Ви се допадне и…

Original price was: 4,329.00ден.Current price is: 2,880.00ден.
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).