Gel od piperka - Biovitalis

300.00ден

Гел за масажа со ефект на загревање
Гелот од пиперка опушта и загрева

Се препорачува за рекреативци и активни спортисти за загревачка масажа пред телесни активности, како и за сите лица на кои им прија ефектот на греење.

Гелот содржи екстракт од каенска пиперка, богат со капсаицин кој е познат по хиперемиското делување. Исто така гелот содржи и етерични масла од зимзелен и рузмарин, кои обезбедуваат додаден благотворен опуштачки ефект. Богатата формула содржи дури 4 активни состојки за што поголем ефект на опуштање и греење: каенска пиперка, зимземен, рузмарин и камфор.

Нема на залиха

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете го на посакуваното подрачје. Не го нанесувајте на оштетена кожа. Потењето или топла облека го зголемуваат ефектот на греење.
Измијте ги рацете по употреба.
Не го употребувајте во случај на алергија на капсаицин или чили.
Не е за деца помали од пет години, бремени жени и доилки.

Не содржи синтетички мириси, само природни свежи етерични масла од зимзелен и рузмарин.

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без глутен.
Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).