Aloe gel - Biovitalis

420.00ден

За интензивна нега на надразнета, сува и чувствителна кожа
Моментално хидрира, смирува, негува и пријатно ја лади кожата по депилација, бричење, сончање и во случај на иритација

Содржи концентриран сок од органско алое вера и ектоин – силен природен молекул изолиран од екстремофили, со докажано делување при воспаление и иритација на кожата. Формулата е збогатена со екстракт од камилица, кој дава пријатен и нежен мирис.

Наменет е за лице и тело, за сите типови на кожа. Брзо се впива, без масни траги.

100% од состојките одговараат на стандардите за природна козметика: 0% алкохол, парабени, силикони и парафинско масло
Гелот може да го користат деца, возрасни, бремени жени и доилки.

Нема на залиха

Пакување: 
150мл

Упатство за употреба:
Нежно нанесете го на чиста и сува кожа.

Не содржи синтетички парфеми

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без алкохол
Без глутен.

Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).