Led Gel - Biovitalis

264.00ден

Гел со ментол за масажа

Лед гел опушта, освежува и лади.

Се препорачува за постари лица, спортисти или по спортска активност, како и за лица на кои им е потребно опуштање по напорен ден.
Содржи ментол кој пријатно лади, како и свежи медитерански етерични масла рузмарин и лаванда, за релаксирачка масажа.

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете го на посакуваното подрачје. Не го нанесувајте на оштетена кожа.
Измијте ги рацете по употреба.
Не е за деца помали од пет години

Лесно се нанесува, брзо се впива и не остана масен траг.

Не содржи синтетски мириси, само природни етерични масла.
Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилно и квалитет на производот.
Без глутен, без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

 

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).