Biolaks

780.00ден

Ефикасен и сигурен производ за употреба при опстипација (запек/затвор)

Биолакс е течен додаток во исхраната за празнење на цревата. Содржи лактулоза и концентриран сок од круша.

Се препорачува кај деца постари од една година и возрасни. Безбеден е и благ за користење за време на бременост. Не предизвикува грчеви и не создава зависност, што го прави безбеден за употреба подолг период.

Лактулозата допринесува за забрзување на процесот на премин на содржината преку цревото*
*Здравствено тврдење од EFSA (Европска агенција за безбедноста на храна)

  • Начин на примена:
    Биолакс се употребува разреден во течност (вода, сок, чај). Може да се зема во секое време од денот, без разлика на оброкот, но најдобар ефект се постигнува со земање наутро со појадок.
  • Еднаш дневно, најдобро наутро со појадок, разреден во чаша вода, чај или сок.
    Првиот ефект обично се забележува по 2-48часа од користење
    Може да го користат бремени жени и доилки.

Не содржи шеќер, глутен, бои и додатни ароми

*Заматеност на производот е можна поради присуството на природен концентриран сок од круша. Пред употреба енергично протресете ја содржината на шишето.

  • Пакување: 200мл 

Пакувањето содржи и чаша-дозер со чија помош практично се мери препишаниот волумен.

 

Можеби ќе Ви се допадне и…

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).