Apetit Forte

650.00ден

Прирордно решение при губење на апетитот

Апетит форте е течен додаток во исхраната, кој го поттикнува апетитот и го олеснува варењето на храната.

Се препорачува кај деца постари од 4 (четири) години и возрасни лица во случај на намален апетит и лица кои имаат изразени потешкотии во варењето на храната.

Содржи билни екстракти од глуварче, маточина и линцура, кои се извор на горчливи материи. Овие материи ја поттикнуваат работата на жлездите од системит за варење, поради што ефектот на поттикнување на апетитот е забележлив одма по примена.

Глуварчето го поттикнува апетитот и варењето на храната, додека маточината и линцурата помагаат во подобрување на здравјето на системот за варење*

*Здравствени тврдења на ЕФСА (Европски орган за безбедност на храна)

Ефектот се применува по прва примена.
Горчливите билни екстракти се ублажени со природен концентрат од јаболко поради што производот има многу пријатен вкус.

Без глутен, шеќери, бои и додатни ароми.
Содржи засладувач – сорбитол

Пакување:
200 мл.
Во пакувањето е вклучен и чаша-дозер со ознаки 5мл 7,5мл 10мл и 15мл, што обезбедува едноставна и практична примена.

Начин на употреба:
Се препорачува земање на производот половина час пред ручек и вечера.
Не се препорачува употреба подолга од 3 месеци, без прекин.

Состојките и дозирањето се прикажани на сликите

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).