Gel od kosten - Biovitalis

300.00ден

Гел за уморни и тешки нозе
Ги опушта, освежува и лади уморните и тешки нозе, правејќи ги одморени и лесни

Се препорачува за лица кои поради работа се постојано во стоечка положба, за постари лица, како и за сите оние кои чувствуваат „тежина“ и умор во нозете.

Содржи дури три природни активни состојки кои делуваат синергистички за што поголем ефект: екстракт од див костен, екстракт од готу кола и екстракт од хамамелис. Неговиот состав е дополнително збогатен со природни свежи етерични масла од нане, рузмарин и чемпрес , со што се постигнува опуштачка масажа на уморните нозе со благотворен ароматерапевтски ефект.

Пакување:
150мл

Упатство за употреба:
Со нежна масажа во тенок слој нанесете од стапалото кон горниот дел на нозете.

Предупредување:
Не го нанесувајте на оштетена кожа.
Измијте ги рацете по употреба.
Не е наменет за деца помали од пет години

Не содржи синтетички мириси, само природни свежи етерични масла од нане, рузмарин и чемпрес.

Без парабени, со еколошки конзерванс кој обезбедува стабилност и квалитет
Без глутен.
Без состојки од животинско потекло.
*Производот не е тестиран на животни.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).