Koncentriran gel krem protiv celulit

780.00ден 663.00ден

Ја мазни и зацврстува кожата склона кон целулит

Моќните активни состојки ги намалуваат масните перничиња и кожата ја прават цврста и мазна.

Примената на концентрираниот антицелулитен гел крем е интензивен третман на кожата погодена од целулит, намалувајќи ја нејзината видливост. Моќните активни состојки (кофеин, гуарана, готу кола, грејпфрут) ги намалуваат непријатните масни перничиња и ја прават кожата цврста и мазна. Формулацијата е прилагодена на дренажна масажа, оставајќи ја кожата мрсна или леплива. Пријатното чувство на ладење кое останува по нанесувањето ја потврдува успешноста на третманот во обликувањето на телото.

Целулитот е предизвикан од лошата циркулација и таложење на маснотии во клетките, а се манифестира со нерамномерен изглед на кожата како кора од портокал. Супстанциите кои ја поттикнуваат циркулацијата, го спречуваат таложењето маснотии и ги уништуваат масните клетки (липолиза) се ефикасни во борбата против целулитот. Најефективни супстанции се кофеинот, гуарана, готу кола и грејпфрут, а тоа се водечки активни состојки во концентрираниот гел крем против целулит. 100% од состојките одговараат на стандардите за природна козметика

  • 0% парабени, силикони и парафинско масло

На залиха

Пакување: 
150мл

Упатство за употреба:
Нанесете на делови од телото погодени од целулит и масирајте со кружни движења неколку минути за да го подобрите ефектот. За максимален ефект важно е да се нанесува секојдневно, наутро и навечер. Не се препорачува за употреба за време на бременост и доење.

  • Формулата што брзо се апсорбира е погодна за сите типови кожа.
  • Не се препорачува за употреба за време на бременост и доење.
  • Лесно се шири, брзо се впива и не остава мрсни остатоци.
  • Без парабени.
  • Без глутен.
  • Без состојки од животинско потекло. (Vegan-friendly)
  • Производот не е тестиран на животни. (Cruelty-free)

СИТЕ СОСТОЈКИ: aqua, dulcis oil (масло од сладок бадем), undecane, glycerin, tridecane, maltodextrin, caffeine (кофеин), alcohol denat., polyacrylate-13, citrus paradisi peel oil (есенцијално масло од грејпфрут), centella asiatica extract (екстракт од гота кола), paulinia cupana seed extract (екстракт од гуарана), menthol (ментол), polyisobutene, eugenia caryophyllus flower oil (есенцијално масло од каранфилче), tocopheryl acetate (витамин Е), pelargonium graveolens leaf oil (есенцијално масло од здравец), polysorbate 20, sorbitan isostearate, silica, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, eugenol*, limonene*, linalool*, citral*, citronellol*, geraniol*, isoeugenol* *од есенцијални масла

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).