Yasenka Skinage COLLAGEN ELEGANCE течен колаген 500ml

1,680.00ден

Yasenka skinage Collagen Elegance содржи 10.000 mg хиролизиран колаген тип 1, 2.000 mg  MСM,  екстракт од зелен чај, коензим Q10, 100 mg хијалуронска киселина, 100 mg витамин Ц, витамини Б – комплекс и цинк.

  • Го надополнуваат изгубениот колаген, го потикнуваат создавањето на природен колаген и успешно ги намалуваат борите.
  • Хидрира, ја храни кожата одвнатре, ја враќа еластичност и го поправа тонусот на кожата со што го намалува настанувањето на темно дамки.
  • Спречува воспаленија и намалува појава на акни, розацеа и црвенило на кожата.
  • Има детоксицирачки ефект и поттикнува излачување штетните состојки од организмот.
  • Поттикнува раст и црстина на косата и ноктите.
  • Обезбедува енергија и подобро искористување на нутритиентите.

Клинички е докажано дека употребата на 10g (10000mg) Naticol (хидролизиран морски колаген) во тек на 6 недели ја намалува појавата на бори и ја подобрува еластичноста на кожата.
skinage COLLAGEN ELLEGANCE е формула која со својот богат состав обезбедува брза обнова на кожата, ги штити клетките од оксидативен стрес, намалува бори, ревитализира и хидрира, ја зголемува енергијата и го враќа младиот изглед.
Течниот облик на колагенот обезбедува брза апсорпција и поголема искористеност, што долгорочно допринесува за убавина на Вашата кожа, коса и нокти.

БЕЗ ШЕЌЕР
БЕЗ ГЛУТЕН

Пакување:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

Упатство за употреба:
Дневната доза се прилагодува според потребите на кожата – зависно од степеност на дехидрација, замор и потреба за надополнување на колагенот. Затоа, препорачана дневна доза е од 25 -50 ml, еднаш дневно.

Предупредување:

Производот не би требало да го употребувате ако истиот ден конзумирате други производи кои содржат зелен чај. Производот не е препорачан за бремени жени, доилки и деца под 18 години. Производот не би требало да се упоребува на празен желудник.

Вкус:
Поради тоа што не содржи шеќер користен е природен засладувач од цреша, што на производот му дава умерено горчлив вкус на почеток на кој брзо ќе се навикнете.

НАПОМЕНА:
Да се чува на суво место, на температура до 25 °C.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).