Yasenka Skinage COLLAGEN POWDER, 100g

720.00ден

Kомбинација од колаген и хијалуронска киселина ја храни кожата одвнатре, а витамин Ц допринесува за нормално создавање на колагенот. Процесот на стареење ја намалува способноста на организмот за производство на колаген и хијалуронска киселина, што доведува до намалена еластичност и затегнатост на кожата, како и до настанување на борите. Со стареењето, колагенските влакна почнуваат да се раздвојуваат, а меѓупросторите исполнети со хијалуронска киселина се намалуваат и празнат. Користењето на производот skinage COLLAGEN POWDER обезбедува дополнителен внес на колаген и хијалуронска киселина во телото.

Клинички е докажано дека внес на 5 g Натикол хидролизиран морски колаген во тек на 8 недели, ја намалува појавата на бори и ја подобрува затегнатоста на кожата.

Нема на залиха

Содржина:
5000 mg Хидролизиран морски колаген
100 mg хијалуронска киселина
80 mg витамин Ц

Пакување:
100g

Упатство за употреба:
Две дозирни лажички во чаша вода или сок, еднаш дневно.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).