skinage Collagen Production INTENSE Cream

660.00ден

Совршен допир за вашата кожа
Крем за зрела кожа на која и треба негување и помош при синтеза на колаген. Зрела кожа која е дехидрирана, склона на иритација, затегнува и тешко ја оддржува влажноста.

LIFTONIN XPERT – ја стимулира синтезата и ја зголемува густината на колагенот во дермисот, придонесува за еластичноста на кожата и на тој начин ги намалува брчките
ARGIRELIN™ пептид – иновативен пептид кој го имитира дејството на ботоксот. Работи на повеќе нивоа: ја намалува појавата на брчки, ги пополнува фините линии и ја затегнува кожата, враќајќи ја еластичноста на кожата.
Хијалуронска киселина – ја врзува и задржува водата, ги исполнува површинските брчки и обезбедува длабока хидратација
Маслото од јојоба и бадем – овозможува подолго задржување на водата, ја храни кожата и го обновува липидниот слој.

Kолагенскиот крем (крем против стареење) за лица со секаков тип на кожа – сува, мрсна или комбинирана кожа на лицето и вратот.

  • ПАКУВАЊЕ:
    50ml

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБА:
Нанесете го кремот на кожата на лицето и вратот два пати на ден.

ЗАБЕЛЕШКИ И УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:
Да се ​​чува на температура до 25 °C на суво место.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).