skinage Collagen Production Cream Active

660.00ден

CREAM ACTIVE е совршен допир за вашата кожа
Колагенски крем, anti-age крем, за млада и чувствителна кожа која страда од недостаток на сон, стрес и штетните ефекти на зрачењето. За кожа која го следи динамичното темпо на денешните модерни жени.

Содржи екстракт од сок од билката bulbine frutescens, чии состојки докажано ја стимулираат пролиферацијата на фибробластите и синтезата на колаген во дермисот на кожата.
Ова резултира со: подобрување на структурата на кожата, намалување на видливоста на брчките, зголемување на еластичноста и цврстината на кожата и подобрување на тонот на кожата.

Пептидот Dawnergytm е револуционерна молекула за ревитализација на кожата. Нејзината активност допира длабоко во клетката. Ја стимулира синтезата на генот JARD1a, кој делува како природен аларм и ги активира гените на биолошкиот часовник, т.н. „clock genes“, во јадрото на клетката и ги стимулира физиолошките процеси во самата клетка, овозможувајќи и побрзо да достигне будност.

Синергизамот на LIFTONIN®-XPERT ECO и DawnergyTM пептиди – молекули кои ги активираат фибробластите, им даваат повеќе енергија, докажано ги намалуваат брчките, вреќичките под очите и ја враќаат кожата на светлиот младешки изглед без траги на стрес и бурен ритам.
Хијалуронската киселина ја врзува и задржува водата, ги исполнува површинските брчки, овозможува длабока хидратација на кожата, ја намалува подложноста на зрелата кожа на иритациите на маслото од јојоба и бадемовото масло.
Ја храни кожата со хранливи материи како витамин Е, витамини од Б комплексот, цинк и бакар, го обновува липидниот слој на кожата и овозможува подолго задржување на водата.

Погоден е за сите типови кожа, односно за нега на сува, мрсна, мешана кожа и го заменува природниот колаген. 

  • ПАКУВАЊЕ:
    50ml

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБА:
Нанесете го кремот на кожата на лицето и вратот два пати на ден.

ЗАБЕЛЕШКИ И УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:
Да се ​​чува на температура до 25 °C на суво место.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).