SKINAGE Beauty Retinal Power

840.00ден

Моќна комбинација формулирана со: 0.05% ретинал, витамини B3 и B5 и хијалуронска киселина.

Природна и најпотентна форма на витамин А – Го забрзува процесот на обновување на клетките, елиминирање на мртвите клетки и синтеза на нови.
Продира во длабоките слоеви на кожата, го намалува воспалението и има антибактериско дејство.
Резултатите се: намалено лачење на себум, намалено формирање на нови и отстранување на постоечките акни и хиперпигментација.
Ретиналот работи дури 11 пати побрзо од ретинолот – Обезбедува рамномерен тен и сјајна кожа, ја измазнува текстурата на кожата и докажано ги намалува брчките. Ја стимулира синтезата на колаген во длабоките слоеви на кожата, правејќи ги покомпактни и зголемувајќи ја нивната дебелина.
Витаминот Б3 познат како ниацинамид е повеќеслојна молекула со способност да навлезе длабоко во кожата. Ги регенерира клетките на кожата, ги стеснува проширените пори, го отстранува несаканиот мрсен сјај на кожата, ги намалува акните и хиперпигментацијата и видливо обезбедува чист тен.
Ретиналот и ниацинамидот се одговорни за отстранување на неправилностите и ефектот против стареење на Retinal power серумот.
Хијалуронска киселина и провитамин Б5 – ги хранат и хидрираат длабоките делови, како и новоформираните клетки на кожата. Ја намалуваат можноста за иритација на кожата предизвикана од отфрлање на старите клетки на кожата.
Skinage beauty Retinal power ги отстранува неправилностите, длабински ги хидрира и регенерира клетките на кожата, ги отстранува брчките и го враќа младешкиот изглед на кожата.

  • ПАКУВАЊЕ:
    30ml

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБА:
Нанесете неколку капки од серумот на темелно исчистена и влажна кожа на лицето и вратот. За подобар ефект се препорачува нежно да го масирате серумот, а после тоа да нанесете ноќна крема на сè уште влажната кожа на лицето.

ЗАБЕЛЕШКИ И УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ
Не се препорачува истовремена употреба на други ретиноиди, киселини или слични активни супстанции.
При изложување на сонце користете крема со заштитен фактор.
Да се ​​чува на температура до 25 °C на суво место.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).