SKINAGE Beauty Hydra Booster

780.00ден

4 типа на хијалуронска киселина, провитамин Б5, Matrixyl 3000

Хијалуронска киселина која ги храни сите слоеви на кожата:
Молекулите со мала маса продираат длабоко во кожата, ја врзуваат водата и го спречуваат нејзиното губење од длабоките делови на кожата, обезбедуваат волумен и хидриран изглед на кожата. Тие го стимулираат заздравувањето на кожата и ја стимулираат синтезата на сопствената хијалуронска киселина, ја намалуваат ригидноста на молекулите на колаген и спречуваат пукање.
Молекулите со средна и голема маса делуваат на враќање на хидролипидниот слој на површината на кожата, го хидрираат роговиден слој, го намалуваат постоењето на дехидрациони брчки, ја измазнуваат површината на кожата и и даваат мекост и еластичност.
Провитамин Б5 – ја регенерира кожата, го стимулира формирањето на нови клетки, ја враќа хидратацијата и ја промовира еластичноста и го намалува воспалението. Ја стабилизира кожната бариера, намалувајќи ја чувствителноста и раздразливоста на кожата, го смирува воспалението и црвенилото.
Мatryxyl 3000 пептид – синергија на два вида пептидни молекули развиена во Франција. Обезбедува регенерација на кожата, синтеза на колаген и ја враќа цврстината на кожата. Ја зголемува дебелината на кожата и ги намалува брчките на лицето, вратот и деколтето и обезбедува заштита од УВ зрачење. Skinage beauty Hydra booster:

  • Хидрира и го враќа волуменот и мекоста во длабоките и површинските делови на кожата
  • Ја намалува појавата на дехидрација на брчки и ја измазнува површината на кожата
  • Регенерира и стимулира формирање на нови клетки, ја стабилизира бариерата на кожата, намалувајќи ја раздразливоста и чувствителноста
  • Ја враќа цврстината, еластичноста и ја зголемува дебелината на кожата
  • Брзо се апсорбира и остава пријатно чувство на кожата, без чувство на лепливост
  • Погоден за употреба на лицето, вратот и деколтето
  • ПАКУВАЊЕ:
    30ml

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБА:
Нанесете неколку капки од серумот на темелно исчистена и влажна кожа на лицето и вратот. За подобар ефект се препорачува нежно да го масирате серумот, а после тоа да нанесете ноќна крема на сè уште влажната кожа на лицето.

ЗАБЕЛЕШКИ И УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ

Да се чува на температура до 25 °C на суво место.

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).