Vitamine CODE C 500

240.00ден

СОСТОЈКИ
L-аскорбинска киселина; микрокристална целулоза; состојка против згрутчување; магнезиев стеарат; желатин; боило: титанов диоксид

Една Imuno C 500 капсула содржи 500мг витамин Ц кој допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес. Исто така има улога и во нормалниот метаболизам на создавање енергија и намалување на заморот и исцрпеноста.

Витамин Ц ја зголемува апсорпцијата на железо и допринесува во нормалното создавање на колаген потребен за нормална функција на коските, `рскавиците, непцата, забите, кожата и крвните садови.

Начин на употреба : Деца постари од 14 години и возрасни лица, земаат по една капсула на ден, со јадење.

Пакување: 30 капсули
СОСТОЈКИ
L-аскорбинска киселина; микрокристална целулоза; состојка против згрутчување; магнезиев стеарат; желатин; боило: титанов диоксид

* Прикладен за вегетеријанци

Тежина 0.100 kg
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).