MagnezijPLUS eff.

150.00ден

Една таблета magnezijPLUS содржи магнезиум (375 mg), витамин Ц (120 mg) и витамин Б6 (1,4 mg)
Магнезиумот, витаминот Ц и витаминот Б6 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста. Тие исто така придонесуваат за нормален метаболизам на производство на енергија и нормално функционирање на нервниот систем. Магнезиумот придонесува за баланс на електролити и нормална мускулна функција. Без шеќер. magnesiumPLUS таблетите се земаат во доза од 1 таблета дневно растворена во чаша вода.

-Со вкус на лимон и грејп
-БЕЗ ШЕЌЕР
-БЕЗ ГЛУТЕН
-БЕЗ ЛАКТОЗА

Најдобро до: 01.2024

Нема на залиха

 • Пакување:
  20 шумливи таблети
 • Начин на употреба:
  Една шумлива таблета на ден, се раствора во чаша вода
 • НАПОМЕНА
  Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.
 • УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ
  Да се ​​чува на температура до 25°C на суво место заштитено од светлина, во добро затворен сад.
 • Содржи:
  Магнезиум (375 mg)
  Витамин Ц (120 mg) и
  Витамин Б6 (1,4 mg)
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).