Multicomplex Eff.

180.00ден

Една шумлива таблета содржи 13 витамини, 12 минерали, цитрусни биофлавоноиди, инозитол, холин и ПАБА. Витамините Б6, Б9, Б12, Ц и железото придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста и за нормална функција на имунолошкиот систем.
Витамините Б6, Б9 и Б12 се неопходни при зголемени физички и ментални напори.
Сите витамини се присутни во 100% од препорачаната дневна доза.

Нема на залиха

 • Пакување:
  20 шумливи таблети
 • Начин на употреба:
  Една шумлива таблета на ден, се раствора во чаша вода.
 • НАПОМЕНА
  Содржи извор на фенилаланин (аспартам). Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Не користете за време на бременоста.
 • УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ
  Да се ​​чува на температура до 25°C на суво место заштитено од светлина, во добро затворен сад.
 • Содржи:

  Витамин A 800 µg
  Витамин D3 5 µg
  Витамин E 12 mg
  Витамин K1 75 µg
  Витамин C 160mg
  Витамин B1 1,1 mg
  Витамин B2 1,4 mg
  Ниацин 16 mg
  Витамин B6 1,4 mg
  Фолна киселина 200 µg
  Витамин B12 2,5 µg
  Биотин 50 µg
  Пантотенска киселина 6 mg
  Калиум 30 mg
  Калциум 120 mg
  Фосфор 21 mg
  Магнезиум 60 mg
  Железо 5 mg
  Цинк 3,3 mg
  Бакар 0,5 mg
  Манган 1 mg
  Селен 55 µg
  Хром 4 µg
  Молибден 25 µg
  Јод 75 µg
  Биофлавоноиди 30 mg
  Инозитол 15 mg
  Колин 6 mg
  Витамин B10 5 mg
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).