Yasenka Omega 3

500.00ден

Omega-3 капсулите содржат 1000mg прочистено рибино масло, со најмалку 35% омега 3 масни киселини.
Еикосапентаеноичната киселина (EPA) и докосахексаеноичната киселина (DHA) допринесуваат за нормална функција на срцето.
Омега 3 масните киселини се важни за метаболизмот на јаглехидратите и мастите во телото. Спречуваат стеснување на крвните садови (предизвикано од таложење на масти) и така штитат од миокарден инфаркт или мозочен удар. Исто така се неопходни и за правилна функција на мозокот.

Благотворен ефект се постигнува со дневен внес на 250mg EPA и DHA. Омега 3 капсулите содржат и витамин Е, кој допринесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Една капсула содржи:

 

Пакување:
75 капсули

Упатство за употреба:
1-2 капсули на ден, подолго време

 

Можеби ќе Ви се допадне и…

Нема на залиха
210.00ден
Нема на залиха
300.00ден
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).