ACTIVE BODY DETOKS

1,500.00ден

ПРВ ЧЕКОР ДО ТРАНСФОРМАЦИЈА
ВИСОКО КОНЦЕНТРИРАНИ АКТИВНИ СОСТОЈКИ: МАТЕ ЧАЈ, ЦРНА РОТКВИЦА, БРЕЗА, ГЛУВАРЧЕ, СИКАВИЦА, АРТИЧОКА, БРОМЕЛАИН, ПАПАИН

За справување со зголемената телесна тежина, неправилната распределба на масните наслаги, забавен метаболизам и чувството на надуеност пред да се појават здравствени проблеми. Yasenka Skinage Active body нуди комбинација од состојки кои овозможуваат детоксикација на телото, односно чистење и обнова на црниот дроб, побрзо отстранување на токсините од телото, намалено ниво на холестерол, подобро варење, побрзо согорување на калории, намалено чувство на надуеност, забрзан метаболизам.
Придонесува за чувство на леснотија и енергија, ја зголемува енергијата, дава чувство на ситост и ја зголемува ефективноста на вежбањето и издржливоста.

ЗА ШТО СЕ ПРЕПОРАЧУВА:

  • ЗА ДЕТОКС НА ЦРНИОТ ДРОБ И ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ
  • ЗА АКТИВАЦИЈА НА МЕТАБОЛИЗМОТ И ПОДОБРО ВАРЕЊЕ
  • ПРИ ПРОБЛЕМИ СО ВИСЦЕРАЛНА ДЕБЕЛИНА (МАСНИ НАСЛАГИ НА ПОДРАЧЈЕТО НА СТОМАК И КОЛКОВИ)
  • ПРИ ПРОБЛЕМИ СО ЗАДРШКА НА ВОДА И ТАЛОЖЕЊЕ НА ЦЕЛУЛИТ
  • ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЕФЕКТОТ ОД ВЕЖБАЊЕ И ПОБРЗО ГУБЕЊЕ НА ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ И ВИШОК САНТИМЕТРИ

БЕЗ ШЕЌЕР
БЕЗ ГЛУТЕН

Пријатен вкус на манго

ПАКУВАЊЕ:
500мл
Пакувањето содржи и градуирана чашка, за полесна употреба на производот

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА:
25 ml еднаш дневно, еден до два часа пред оброк или после оброк – директно или разредено во малку вода. Задолжително протресете пред употреба.
*За детокс на организмот употреба од 20-40 дена. За посериозни здравствени проблеми, како масен црн дроб, покачен шеќер во крвта, повишен холeстерол може да се конзумира до 6 месеци, зависно од потребите.

ЗАБЕЛЕШКА: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство, употреба само според упатство. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Не се препорачува за луѓе со жолчни камења, висок крвен притисок и срцеви нарушувања, бремени жени, доилки и деца. Пред употреба потребна е консултација со лекар.

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ:

Да се ​​чува на температура до 25°C на суво место.

Тежина 0.5 kg
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).